Посета Конаку кнегиње Љубице

Изложба слика Албрехт Дирер и савременици

Јединствена историјска целина под називом Конак кнегиње Љубице ове године је ученицима седмог разреда наше школе била занимљива и због несвакидашње поставке која је у њој организована. Наиме, будући да градиво из историје којим се седмаци баве ове године обухвата и део у вези са хуманизмом и ренесансом, изложба слика великог немачког уметника и представника ове епохе, Албрехта Дирера представљала је изврсну прилику да се образовни процес заокружи директним упознавањем са предметом проучавања. Прилика се није смела пропустити па су ученици, предвођени наставником историје Марком Пишталом и наставницама Горицом Станојевић и Татјаном Станковић у петак, 16. октобра 2015. године свој наставни дан продужили и после часова посетивши поменуту установу.